witamy na naszej stronie, barwikowe alpaki

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Nas i Naszych Milusińskich zwierzaków !

Alpakoterapia
Spacery z alpakami
Przyjmujemy wycieczki szkolne
Organizujemy urodziny dla Dzieci i Starszych
Odwiedzamy żłobki, przedszkola oraz szkoły.

Do naszych alpak dołączyły również, dwa koniki o imieniu Klara i Diana.

Ten duży to Klara, mniejszy Diana . Oba kochane, miłe, uwielbiają być głaskane i przytulane. Można je karmić przez przygotowanymi jabłkami i marchewkami.

Zapraszamy do odwiedzin.

image000000(2)(1)
IMG-20220927-WA0006

Nasze alpaki: Grace, Oliwka, Penelopa, malutka Karmen, Filozof, Mario, Leon.

Grace, to dumna alpaka, przywódczyni stada, często pokazuje kobiece humory. Jak to każda kobieta. jednak ma wspaniale zachowuję się w stosunku do dzieci, zwłaszcza chorych. Odwiedza hospicja, domy opieki, żłobki i przedszkola.

Oliwka, najmłodsza alpaczka. Jeszcze niedawno była karmiona raz dziennie mlekiem z butelki. Bardzo łagodna, ufna, chętna do kontaktu z ludźmi. Jej wełna jest jeszcze niemowlęca i w dotyku sprawia niesamowitą przyjemność.

Penelopa, puszysta z małym pyszczkiem. Urodą przypomina małego , puszystego misia. Wraz z Mario i filozofem tworzy gang mający na celu zjedzenia jak największej ilości przysmaków.

Filozof , swoim wyglądem przypomina miniaturowego wielbłąda. Jak samo imię mówi cechuje Go ciekawość, roztropność i nie podejmuję pochopnych decyzji z wyjątkiem zjedzenia jak największej ilości przysmaków. Często wydaję piękne odgłosy mruczenia. Rozmawiając z nim ma się wrażenie prowadzenia ciekawej konwersacji.

Mario, samiec alfa o bardzo wysoko gatunkowej wełnie w kolorze czarnym, rzadko spotykanej. Posiada usposobienie słodkiego łobuziaka, do którego można dotrzeć po przez czułość, miłość i cierpliwość. W zamian za to ofiaruję lojalność i oddanie.

Leon, to wieczny dzieciak, ciągle zagubiony, roztargniony. Jego ciapowatość budzi niesamowite pokłady , czułości i miłości. Swoją postawą sprawia, że w człowieku wyzwala się instynkt opiekuńczości.

Mozart syn Mario i Penelopy

Frida i Rodriguez

Frida

Rodriguez

Cała

trójka

 

Wszystkie alpaki pochodzą z wyselekcjonowanych hodowli, przeznaczonych do alpakoterapii.

 

Mają stały kontakt z dziećmi, zwłaszcza z dysfunkcjami. Są do tego przeszkolone, tworząc z opiekunem drużynę do prowadzenia alpakoterapii.

 

Nasze alpaki są pod stała opieką weterynarza. Zwierzęta nie gryzą, nie plują w przeciwieństwie do lam. Duża zaletą jest , że nie wypróżniają się w nieznanych miejscach np w przedszkolach, szkołach.

 

Są nauczone skakania przez przeszkody, chodzenia na spacer na smyczy z kantarkami, jedzenia z ręki i buzi marchewek.

Kontakt z alpakami pobudza wytwarzanie endorfiny , hormonów szczęścia.

Spacer odbywa się po naszym lasku oraz na łące. Dysponujemy również stawem z pomostem, , miejscem na ognisko oraz domkiem do biesiad.

 

Po atrakcjach w plenerze można napić się pysznej herbaty, kawy i coś nie co przekąsić. Istnieje także możliwość skorzystania z grilla zarówno na zewnątrz , jak i wewnątrz.

 

Warto jeszcze zaznaczyć, że w trakcie spaceru z alpakami towarzyszy owczarek rasy staroniemieckiej o imieniu Mona. Pies jest po szkoleniu, posłuszny o łagodnym usposobieniu, chętny do zabawy, potrafiący robić sztuczki.

Rezerwacja telefoniczna

+48 661 010 609
email: info@barwikowealpaki.pl

Adres: Barwik koło Pomieczyna ul. Słoneczna 18a

Cennik : spacer z alpakami od 50,00 zł od osoby( w zależności od ilości osób). Grupy szkolne itp. po uzgodnieniu telefonicznym . Możliwe są także wyjazdy do przedszkoli, szkół itd.

Sesje fotograficzne z alpakami.

Rezerwacja telefoniczna:

+48 661 010 609
email: info@barwikowealpaki.pl

Rezerwacja pod numerem telefonu

+48 661 010 609
email: info@barwikowealpaki.pl

Adres: Barwik, ul. Słoneczna  18a.
Barwik to miejscowość między Przodkowem a Pomieczynem.

Projekt i wykonanie TwojaStrona© 2022 - wszelkie prawa zastrzeżone